יתרונות השקעה במגרשים

בפרק זה אפרוס בפניכם את הנושאים הבאים

  • יתרונות השקעות במגרשים וקרקעות.
  • חסרונות השקעה במגרשים והקרקעות
  • מידע מהעולם שסביבנוסקירה כללית

כמו שהסברתי בפרקים הקודמים מדינת ישראל נמצאת כיום בתהליך שבו מחירי הדיור עלו מעל לכל פרופורציה ביחס לרמת ההשתכרות של האוכלוסייה, הסיבה העיקרית לכך היא חוסר בהיצע - פחות דירות נבנות ולכן המחירים הולכים וגדלים, מעבר לכך כסף רב של השקעות שזרם בעבר לבורסה לניירות ערך הולך כיום לאפיק הנדל"ן בשל ההבנה כי נדל"ן בישראל מייצר הן תשואה יפה והן השבחה עתידית ולכן הוא אפיק שמרני ונהדר.

על מנת להתמודד עם רמות המחירים ההולכות וגדולות ממשלת ישראל ברשות משרד השיכון והבינוי החלו בתהליך של עידוד פיתוח עירוני על מנת להגדיל את היצע הבניה ובכך להתמודד עם רמות המחירים הגבוהות וכאן נכנסת השקעה במגרשים לפני הפשרה.

מגרשים לפני הפשרה הם מגרשים בקרקעות שכיום נמצאות בתהליך של שינוי יעוד וברגע ששינוי זה יתרחש שווים יזנק באופן משמעותי וכאן ההשקעה, בנוסף לכך לאלה מכם המחפשים קרקע לבניה ניתן לבחון בתוכניות הקיימות את הקרקע ואת התוכניות הקיימות עליה במידה וקיימות תוכניות לבניה צמודת קרקע תוכלו לבנות בית במושב כפרי.


יתרונות ההשקעה במגרשים

ניהול ומשאבי זמן

אם נשווה השקעה בקרקע לכל השקעה אחרת בנדל"ן כגון דירות להשקעה, נדל"ן מניב, נבין מיד את היתרון הגדול מבחינת הזמן הנדרש לניהול הנכס במקרה של דירות להשקעה, משרדים להשקעה, אנו מתמודדים עם ניהול שוטף ששואב מאיתנו זמן, שוכר שאינו משלם, שוכר שמתלונן, מזגן שהתקלקל ועוד.

בהשקעות במגרשים להפשרה אין לנו זמן ניהול ואנו למעשה צריכים רק דבר אחד והוא הסובלנות.

זכרו כי זמן שווה כסף, ושוכר שאינו משלם או מתלונן דורש זמן ואף עצבים (לאלה מכם שיש בידם דירה להשקעה או משרד להשקעה יודעים על מה אני מדבר) , השקט הנפשי שווה כסף והרבה .


תשואה עתידית והשבחה

נכון לכתיבת שורות אלה עליה במחירי הנדל"ן בישראל תמיד צפויה אם נסתכל על הגרף של עליית המחירים לאורך השנים אך עקב הקפיצה העצומה בשנים האחרונות שלמעשה ביטאה את הקיפאון העצום ב 10 השנים האחרונות קצב העליה העתידי התמתן וכך גם הרווח האפשרי כתוצאה מימוש הנכס הנדל"ני, לעומת זאת בקרקעות להפשרה על כל שקל שנשים נוכל לגזור רווח של עשרות מונים מול כל דירה להשקעה או נדל"ן מניב.

אם ניקח את התשואה השנתית הממוצעת אפילו בפרפריה היום בדירות להשקעה נגיע ל 5 אחוז נטו במקרה הטוב, שאלו את עצמכם האם תשואה זו אטרקטיבית לכם.


חסרונות השקעה במגרשים

דרישה ראשונה :סובלנות

השקעה במגרשים להפשרה והשקעה דורשת דבר ראשון סובלנות!, השקעה מסוג זה אני תמיד אומר ללקוחות שלי היא לטווח של 5 שנים ולעיתים 10 שנים.
אין גזירת קופה מידית.

תורת ההשקעות

רבים מלקוחותיו שמתייעצים איתי שואלים אותי האם להשקיע במגרשים אותם אני משווק ואני תמיד ובאופן מוחלט אומר אל תשקיעו את כספי הפנסיה שלכם או את כל חסכנותכם בהשקעות מסוג זה.

אסביר בכמה מילים על תורת ההשקעות

תורת ההשקעות היא למעשה הדרך הנכונה לניהול הכסף על מנת לתכנן נכון לטווח ארוך של חיינו ומתחשבת את הכסף בטווח הארוך ביותר - הפנסיה.

עלינו להבין כי אם בידנו לצורך הדוגמה 100 אלף ש"ח עלינו לשים 70 אחוז מהכסף בהשקעות יציבות ביותר כלומר 70,000 ש"ח יושקע בקרנות פנסיה, כאן יש לי סוגיה אישית ואסביר לכם אותה.

קרנות הפנסיה אכן השקעה יציבה בישראל אך אם זאת אם נתחשב את דמי הניהול עד לזמן ההגעה לפנסיה באופן ממוצע דמי הניהול יגיעו ל 400,000 ש"ח!.

כלומר בממוצע בישראל מכל חוסך ממוצע עם משכורת ממוצעת גבו עד הגעה לפנסיה 400,000 ש"ח! סכום עצום לכל הדעות, במידה ואתם בנויים לכך השקעה בנדל"ן כגון דירות להשקעה טובה יותר! באופן חד משמעי אך שוב זו דעתי האישית בלבד.

ונחזור לתורת ההשקעות, 70 אחוז מכספנו שמנו על השקעות יציבות ביותר , רק ושוב רק את ה 30 אחוז הנותרים אני ממליץ להשקיע במגרשים להשקעה וזאת בגלל פרמטר אחד ספקולציה - אומרים מי שלא מסתכן לא מרוויח וזה נכון ולכן אני ממליץ לשים רק סכום של 30 אחוז מסה"כ ההון בהשקעות אחרות מעבר לקרנות פנסיה וכדומה.

איך ואיפה לשים את הכסף

לפני שתשקיעו במגרשים להפשרה חשוב שתבצעו את כל הבדיקות שאני אלמד אותכם כאן או תנו לאיש מקצוע לעשות בדיקות אלו.

אנשים רבים קונים רכב ב 30,000 ש"ח ולוקחים אותו למוסך לבדיקה ולעומת זאת קונים דירה במיליון ש"ח אך חוסכים על בדק בית של מהנדס, את ההיגיון הישראלי הזה לא אבין לעולם.

כך גם במגרשים להשקעה לאחר שהכנסתם את פרטיכם והחברה תיצור עמכם קשר ותשלח לכם פרטים נוספים, ותבינו כי זה אכן מעניין אותכם, בדקו את ההשקעה על ידי בדיקות שאלמד כאן וגם על ידי בעלי מקצוע עליהם אמליץ.

השקעה במגרשים היא השקעה בה אנשים רבים הרוויחו וירוויחו סכומים יפים אך זכרו לבדוק ולבדוק לעומק את כל ההצעות.

אנשים רבים מספור השקיעו במט"ח (מטבע חוץ) , בבורסה, אצל יועצי השקעות, השקיעו בהקמת עסקים שונים והפסידו סכומי כסף במידה והם היו בודקים כל זה היה נחסך מהם, ולכן בדקו.לסיכום

השקעה במגרשים לפני הפשרה הנה השקעה מצוינת אך אם זאת כמו בכל השקעה יש לבדוק את הסחורה המוצעת לכם.

מנהל מקרקעי ישראל
לשכת שמאי מקרקעין בישראל
התאחדות הקבלנים
משרד הבינוי והשיכון
Ministry of Industry
משרד האוצר
מאגר המגרשים הגדול בישראל וכל מה שחובה לדעת שקונים מגרש להשקעה ולבניה
קבוצת נדל״ן דיל